Akademi başvuruları ve bir anımsatma

Merhaba,

Soğuk kış mevsiminden ılık bahar mevsimine henüz geçememiş olsak da bahara gün gün yaklaşıyoruz. Baharın yaklaşması demek Poedat etkinliklerinin de yaklaşması demek. Yeni etkinliğimizin duyurusunu yaparken son başvuru tarihi yaklaşan bir başka etkinliğimizin de anımsatmasını yapıyoruz.


Poedat Akademisi: 3. Buluşma

Geçtiğimiz yaz Gümüşlük Akademisi’nde gerçekleştirdiğimiz Poedat Akademisi: 2. Buluşma’da kent çalışmaları, mimari tasarım, siyaset bilimi, temel sanat ve tasarım, klinik psikoloji, özel hukuk, sosyal antropoloji, ekonometri, modern Türk tarihi, dil bilimi ve sosyoloji alanlarından sunumlar yapılmıştı. Türkiye dışında Amerika Birleşik Devletleri’nden, Almanya’dan, Fransa’dan ve İsveç’ten de başvurular almıştık.

Şimdi 3. Buluşma’nın duyurusunu mutlulukla sizlerle paylaşıyoruz. Güncel çalışmaların sunulacağı ve birbirinden farklı tezlerin, makalelerin, soruların tartışmaya açılacağı Poedat Akademisi: 3. Buluşma, olgunlaştırıcı bir çember olma özelliği taşıyor.

15-19 Temmuz’da Gümüşlük Akademisi’nde gerçekleştireceğimiz 3. Buluşma'ya konuşmacı olarak başvurmak istiyorsanız doktora sonrası araştırmacı, doktora öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi veya lisans öğrencisi olmalısınız. Bildiri özetinin sosyal bilimlerin herhangi bir alanına odaklanması, özgün bir içeriğe sahip olması, bilimsel bir anlayış sergilemesi, yayımlanmamış olması ve 300-500 sözcük arasında olması gerekiyor.

Son başvuru tarihi: 15 Mart.

Konuşmacı başvurusu için tıklayın.


Sarsılan Anlatılar’a başvurmak isteyenler için bir anımsatma

9-12 Nisan arasında Tiyatro Medresesi’nde düzenleyeceğimiz ve akademik bir eğitimden daha fazlası olan, entelektüel, sosyal ve yaşamsal açılardan bir "açıklık alanı" sunan etkinliğimiz için başvuruların kapanmasına son 1 ay kaldı.

Şirince’de, doğanın içinde gerçekleşecek etkinliğimizde oturumlar bittikten sonra isteğe göre tartışma grupları yaratabilir, küçük atölyeler düzenleyebilir, sanatsal üretimlerde bulunabilir, doğada kaybolabilir, gezilere çıkabiliriz. Hem akademik hem de sosyal anlamda yoğun bir deneyim yaşamak isterseniz aramızda sizi de görmek isteriz.

Bilgi ve başvuru için tıklayın.