İyi Oluş Okumaları

Sıklıkla kullandığımız “iyi oluş” sözcüğünü açımlamak, içinden ne çıkacağını bilmediğimiz bir kutuyu açmaya benziyor. Peşimizi bırakmayan “İyi bir yaşamın nitelikleri nelerdir?” sorusu da iyi oluşun ne olduğunu anlamaktan geçiyor. İyi Oluş Okumaları’nda iyi oluşun ne olduğu konusunda birbirleriyle çatışan üç teoriye, hedonizme, arzu tatmini teorisine ve nesnel liste teorisine odaklanacağız. Hedonizm, iyi oluşun yalnızca haz ile bağlantılı olduğunu iddia ederken arzu tatmini teorisi iyi oluşun kişinin arzularını tatmin etmesiyle gerçekleşebileceğini iletiyor, nesnel liste teorisi ise belli başlı deneyimlerin iyi oluşu açıklayabileceğini öne sürüyor.

Poedat Okumaları, şeyleri derinlemesine inceleme olanağı sunan bir deneme yanılma alanı. Kimi zaman öncül-sonuç izleğini takip ederek, kimi zaman somutluğun ve soyutluğun boşluklarında gezinerek, kimi zaman da dilin ve sezginin oyunlaştırdığı bir iletişim aralığında devam eden okumalar, düşüncenin zenginliğine yol alıyor.

Okumalar 5 Mayıs-26 Mayıs arası her çarşamba 19.00-21.15 arasında sanal ortamda gerçekleşecektir. Birinci okuma öncesi bir tanışma toplantısı da düzenlenecektir. Kontenjan 12 kişidir.


ŞİMDİ BAŞVURUN


Instagram | Twitter | Facebook | YouTube