Sarsılan Anlatılar, YouTube kanalımız ve yeni duyurularımız

Merhaba,

Dileriz her şey yolundadır. Biz iyiyiz ve etkinliklerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Poedat olarak yeni bir duyuru sistemine geçtik; artık sizi buradan yakalamaya çalışacağız.

Yeni Etkinliğimiz

2020 yılının birinci etkinliğini 9-12 Nisan’da Tiyatro Medresesi’nde gerçekleştiriyoruz: Sarsılan Anlatılar. Çağımızda anlatının irdelenmesi oldukça önemli; çünkü o, iletişimin doğuşundan beri serpilip gelişen ve düzenlenen bir alan olarak karşımıza çıkıyor.

Sarsılan Anlatılar anlatıların üretimleri, tüketimleri ve çözülüşleri bağlamında postkolonyal eleştirinin Türkçe edebiyatta nasıl dışa vurduğunu açımlayacak, Donna Haraway'in siborgları ve makineleri aracılığıyla cinsiyet sonrasılığın olanaklılığını irdeleyecek, Alevi sorununun epistemik kökenlerine inecek ve kutsallık-kurbanlık mekanizmalarını acıma siyaseti üstünden işleyecek.

Konuşmacılarımız hem yurt içinden hem de yurt dışından. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Saime Tuğrul, Leipzig Üniversitesi’nden Markus Dressler ve Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’nden Bilgin Güngör bizimle olacak.

Başvurular 8 Mart’a kadar devam ediyor; kontenjan nedeniyle erken başvuru öneriyoruz.

Bilgi almak ve başvurmak için tıklayın.

YouTube Kanalımız

Geçen yıl Gümüşlük Akademisi’nde Poedat Akademisi’nin 2. Buluşma’sını gerçekleştirmiştik. Poedat Akademisi, Türkiye’deki ilklerden biri: Doktora sonrası araştırmacılar ve tez sürecinde olan üniversitesi öğrencileri araştırmalarını sunuyorlar, geri bildirim alıyorlar ve sosyal paylaşımlar sağlıyorlar. Üstelik bir süreliğine hep beraber yaşıyoruz ve birbirimizi tanıyoruz.

2. Buluşma’nın videoları artık YouTube kanalımızda. Yok yok; mekân ve beden ilişkisi, Osmanlı’dan Türkiye’ye “siyaset” kavramı, kadınların göçmenlik deneyimleri, sanatsal direniş ve daha fazlası…

Bir örnek gönderelim istedik: İstanbul Teknik Üniversitesi’nden yüksek lisans öğrencileri Ece Duran, İrem Korkmaz ve Oya Yeşim Armağan, Dolapdere’de sadece geceleri kurulan “hırsız pazarı”nı ziyaret ederek veri toplamışlar ve sunumlarında söz konusu “olay”ı irdelemişlerdi.

Poedat Akademisi: 2. Buluşma’nın diğer videolarını merak ediyorsanız, kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Kanalımızı ziyaret etmek için tıklayın.