Takvimsel Değişiklikler

Merhaba,

Küresel salgın her şeyi olduğu gibi Poedat’ı da etkiledi. Etkinliklerimizde birtakım takvimsel değişiklikler yapıyoruz.

Uzatma: Poedat Akademisi: 3. Buluşma

15-19 Temmuz’da Gümüşlük Akademisi’nde gerçekleştireceğimiz Poedat Akademisi: 3. Buluşma’nın konuşmacılar için olan son başvuru tarihini 5 Nisan’a çekiyoruz. Beklediğimizden daha yoğun bir başvuru dönemi geçirdik; ancak başvurmayı hâlâ düşünenler için de daha geniş bir zaman tanımayı istedik. Konuşmacı başvurularının kapanmasının ardından katılımcı başvurularını açacağız.

Gümüşlük Akademisi’nden…

Erteleme: Ekoloji ve Kriz

28 Mart ve 4 Nisan günlerinde Moda Sahnesi’nde gerçekleştirmeyi planladığımız Ekoloji ve Kriz’i erteliyoruz. Moda Sahnesi, yakın gelecekteki etkinliklerini iptal etme veya erteleme yoluna gittiği için Ekoloji ve Kriz etkinliğimiz de etkilenenler arasında. Etkinliğimizi 5 Eylül ve 12 Eylül tarihlerine taşıyoruz.

İptal: Sarsılan Anlatılar

9-12 Nisan’da Tiyatro Medresesi’nde düzenleyeceğimiz Sarsılan Anlatılar’ı küresel salgın dolayısıyla iptal etme kararı aldık. Umarız programımızın aynısını veya benzerini daha sonra gerçekleştirebiliriz.

Poedat İstanbul Grubu

Poedat İstanbul Grubu, nisan ayındaki toplantısında Rachel McKinnon tarafından yazılan “Epistemic Injustice” makalesini tartışacak. Makale; “bilgisel adaletsizlik, tanıksal adaletsizlik, yorumsal adaletsizlik” gibi yeni yeni tanımlanmakta olan adaletsizlik türlerinin şemsiyesinde feminist epistemoloji, marjinalizasyon ve susma-susturma politikalarına odaklanıyor.